Opel Corsa Arıza İşaretleri

1
187

Bu yazımızda Opel Corsa kullanıcılarının en çok merak ettikleri konulardan birisi olan Opel Corsa arıza işaretlerinin anlamlarını ve dikkat etmeniz gereken noktaları sizler için bir araya getiriyoruz. Opel Corsa kullananlar için işaretlerin anlamlarının bilinmesi durumun aciliyetinin farkına varılması için olmazsa olmaz bilgilerden birisidir. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan Opel Corsa arıza işaretleri ve anlamlarına göz atalım.

Opel Corsa Arıza İşaretleri Ve Anlamları

Opel Corsa Arıza Uyarı Işığı

opel corsa arıza uyarı ışığıOpel Corsa modellerinde dikkat edilmesi gereken en önemli arıza ışıklarından birisi arıza uyarı işaretidir. Arıza uyarı ışığı kontağı açınca kısa bir süre için yanıp sönecektir. Bu durum aracınızın sağlıklı bir şekilde yola devam edeceğinin göstergesidir. Arıza uyarı ışığı motor çalışır durumdayken yanıp sönüyorsa araçta emisyon kontrolü ile ilgili bir sorun olduğunun net göstergesidir. Bu durumda hızlı bir şekilde aracınızı gaz pedalından çekip, aracınızı durdurup hızlı bir şekilde servisinizi aramalısınız.

Opel Corsa ABS Uyarı  Işığı

Opel Corsa ABS ışığıOpel Corsa’lar da bulunan ABS arıza ışığı üst bölümde bahsettiğimiz arıza uyarı ışığı gibi kontak açıldığında 1 kez yanmaktadır. Kontak açıldığında araçta kontak arızası söz konusu demektir. ABS normal fren sisteminden bağımsız bir sistem olduğu için Opel Corsa’nın normal fren sistemini etkilemese de viraja girerken savrulma gibi durumlara sebebiyet verebileceği için bu noktada yine servisinize başvurmanız en uygun çözüm olacaktır.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.