Halkbank 78. Yıl Halk Günü İhtiyaç Kredisi

0
42
Halkbank 78. Yıl Halk Günü İhtiyaç Kredisi

Türk finans dünyasının en önemli bankalarından birisi de Halkbank. Türkiye Halk Bankası A.Ş. kısa adıyla Halkbank, 1933 yılında kurulmuş bir banka. 2284 sayılı Halk Bankası ve Halk sandıkları Kanunu kapsamında kurulmuş olan bankanın asıl amacı, küçük ve orta ölçekli esnaf ve sanayiciye kredi sağlamak. Zaman içerisinde Türkiye’nin en iddialı kamu bankalarından birisi haline gelen bankanın genel merkezi İstanbul Ataşehir. Aynı zamanda Halk Sigorta A.Ş. Halk GYO gibi büyük ölçekli yan kuruluşları da bünyesinde bulundurmakta.

78. YILA ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ

1933 yılı kuruluş yılı olarak kabul edildiği takdirde 78. yılın aslında 2011 yılı olması gerekiyor. Ancak online araştırmalarda 78. yıla özel ihtiyaç kredisinin 2016 yılında uygulandığı anlaşılıyor. Buna göre adı ile müşterinin dikkatini çekmeye çalışan kredinin, bir pazarlama stratejisi olarak sunulduğunu söylemek mümkün.

Ancak kısa bir inceleme ile bu çalışmanın Halkbank tarafından her yıl Mayıs ayında müşterilere sunulan bir fırsat olduğu da söylenebilir. Buna göre 2016 yılında ismi Halk Günü Kredisi olarak da güncellenmiş.

2016 yılı için söylemek gerekirse, kampanyada iki türlü faiz oranı var. Bu oran, masraf ödeme tercihine göre farklı farklı.

Çekilen kredi tutarının ,5’i tahsis ücreti olarak ödenmek istenirse kampanyadaki en düşük faizli seçenek %1,25. Eğer tercih edilen kredi masrafsız ihtiyaç kredisi ise o zaman Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,30.

Kampanyada, düşük miktar kredi isteyenler için örneğin 5000 TL kullanımlarda 36 aylık vadelerde ilk 12 ayda 78 TL’lik taksitler alınmakta; kalan 24 ay için ise 247,66 TL.

Masraflı ve masrafsız kredilerde aylık ödeme miktarları farklı. 50.000 TL için 36 ay vadeli alınan kredilerde aylık taksitler masrafsız kredide 1,825 düşük faizli kredide 1807 TL.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.