Ders Çalışırken En Çok Dikkat Bozan 4 Etken

0
52
ders çalışmak

Annelerimiz

Annelerimiz bu süreçte iki farklı yapıya bürünür. Biri ye ye yavrum ye anneleridir. Siz ders çalışacağım dediğiniz anda başlar önünüze bir şeyler getirmeye. Diğeri ise hiç beklemediğiniz anda siz tam ders adapte olduğunuz anda kızım gel sesidir. Sınav süreciniz boyunca bitse de kurtulsak, ben bıktım senin sınavından diyenler de illa ki vardır. Bizler sınava hazırlanırız, yoruluruz, her dakika bunun stresini çekeriz ama nedense sadece onlar yorulur.

 

Açlık

Sınava hazırlanıyoruzdur büyük bir temponun içerisindeyizdir sürekli ders çalışmamız gerekir ama psikolojik olarak sürekli midemiz ile savaşırız. Tam dersin başına otururuz trigonometri çözerken bir tantuni olsa iyi giderdi diye düşünürüz kalkıp yemek hazırlar bir güzel yeriz. Tam yemek yedim artık hazırım derken bir de çay yapayım deriz ama çayın yanına girmişken bir de bir şeyler yapayım uğraşı vardır. Çünkü bir kez tüm dikkat toplanır ve bir daha zor gelir o his.

Telefon

Ayrılmaz bir parçamız olan telefonlar ders çalışırken bile gözümüzün önünden ayırmadığımız için odaklanma sorunu yaşarız. Her dakika gelen bildirimlere bakabilmek için dakika başı telefona baktığımız için dikkatimiz dağılır.. Her gencin yaşadığı en büyük problemlerden biridir telefon. Hiç beklenmediğin anda çalan telefonlara kayıtsız kalamadığımız için sürekli telefona olan ilgiden ders çalışamama sorunu olur. Sosyal ağların insanlar üzerinde yaptığı alışkanlıkta derse en büyük engeldir. Sürekli resim atma isteği ders çalıştığın anda kimin ne yaptığını bakma arzusu yine ders çalışmanın önündeki etkenlerdendir. Sosyal ağların gelişmesi ve sürekli olarak yeni bir şeylerin eklenmesi insanların keşif etme duygusunu beslenmektedir.

Sevgili Faktörü

Genç kızlarımızın en büyük sorunu da hayatlarına giren erkekleri biran da hayatlarının merkezleri koyup başka kimse yokmuş gibi davranmaları hayatlarından çaldıkları zamanın hepsini sevgiliye ayırdıkları için derse ayıracak pek bir zamanın kalmadığını da görmekteyiz. Tam sınav zamanı genellikle hayatlarında ki insanla yaşadıkları sorunlar kişinin ders konusunda dikkatinin dağılmasına ve derse adapte olmasını zorlaştırmaktadır. Bu süreç sağlıklı düşünememeleri ve ders çalışmak yerine melankolik bir hava içerisinde dersten uzaklaşılmasını neden olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.