Boğa Burcunun Özellikleri

0
65
Boğa Burcunun Özellikleri

 Grup: Toprak

Yönetici Gezegen: Venüs

Renk: Ateş Pembe, Açık Mavi, Eflatun

Uğurlu Taş: Elmas

Şanslı Sayı: 6

Şanslı Gün: Cuma

Karşıt Burç: Akrep

Metal: Bakır

Çiçekler: Pembe Gül, Pembe Karanfil, Şebboy, Menekşe

Ağaçlar: Selvi, Dişbudak, Asma İncir, Elma, Armut, Kayısı Badem, Eğreltiotu

Boğa Burcunun Genel Özellikleri

Tüm burçlar arasında en azimli, en katı ve en inatçı burç olma özelliğine sahiptir. Yapması gerekenlere karar verirken oldukça zorlanır, ancak karar verdikten sonra o kararından kimse onu alıkoyamaz. Hedeflerine ulaşmak konusunda çok kararlıdır. Boğa Burcunun en önemli özelliği güvenilir ve sağlam olmasıdır. Mantıklarıyla hareket etmezler, duyguları ve tutkularıyla hareket ederler. Boğa Burcu kendisini mutlu etmeyecek şeylerle uğraşmayı pek sevmez. Zamanın bu tarz şeyler için çok kısa olduğunu düşünürler.

Boğa Burcunun en önemli özelliklerinden biride sabırlı olmasıdır. Bir konuya uzun süre tahammül edebilirler. Belirli bir düzeydeki hataları görmezden gelebilirler. Ancak haksızlığa uğradığını ve ya kandırıldığını düşünürse çok tehlikeli bir yapıya bürünebilirler. Olduğu yeri terk edip bir daha geri dönmeye bilirler.

Boğa Burcu hareketli bir yaşantıya alışık değildir. Yaşamlarının yerleşik olmasını isterler. Ağırbaşlılıkları, tutuculukları ve pratik zekalarıyla dikkat çekerler. Boğa burçları gelip geçici heveslere değil de kalıcı güzelliklere önem verirler. Kolay kolay bir konuda ikna olmazlar. O konuyu araştırmak ve denemek ister. Bir şeyleri kendisi öğrenmeyi tercih eder. Bunlardan dolayı diğer burçlara göre daha geç harekete geçmiş olurlar ancak diğerlerinden daha yüksek bir başarı seviyesine sahiptirler.

Boğa Burcu paylaşmayı bilen, ufak tefek şeylere mutlu olabilen bir yapıdadır. Bir dost olarak şefkatli ve merhametlidir. Huzur ve dengenin insanıdır. Olumsuzluklardan uzak durarak hayatın pozitiflikleriyle ilgilenmeyi tercih ederler. Çekingen bir yapısı vardır. Huzurlu bir hayat sürmek isterler, bu yüzden fazla tartışmaya girmeyi sevmezler. Sevdikleri insanlarla vakit geçirmeyi hiç bir şeye değişmezler. Genel olarak değişimden yana değillerdir. Alışkanlıkları onlar için çok önemlidir. Soğukkanlı yapıları vardır. Yaşanacak değişimlere karşı yavaşta olsa bir çözüm bulurlar, bu konu da çok başarılılardır.

Hayatın zorluklarına karşı dirençlidir ve kolay kolay pes etmezler. Kendilerine acı veren durumları ortadan kaldırmak için ellerinden gelen tüm mücadeleyi verirler ve sonunda da ayakta kalmasını iyi bilirler.

Boğa Burçları başarılarıyla övünmek yerine, o başarıya gelene kadar geçtikleri adımları severler. Doğaya aşık insanlardır. Sahip oldukları bu özellik toprak grubu burcu olmalarından da kaynaklıdır.

Boğa Burcunun İş Hayatı

Boğa Burcunun İş Hayatı

Tam anlamıyla iş kolik kişilerdir. Yaptıkları her işte başarılı olmak isterler ve yaptıkları her işi sonlandırmayı amaçlarlar. Hırslı ve çalışkan olmaları iş hayatlarında çok katkı sağlar. Riskli işlere atılmaktan kaçınırlar ve ellerindeki maddi gücü en mantıklı şekilde kullanmanın yollarını ararlar. Parasal konularda iyidirler, geleceklerini garanti altına alırlar.

Boğa Burcunun Aşk Hayatı

Boğa Burcu insanları aşk hayatlarında ciddi ilişkilerin peşindedir. Birlikte olduğu kişiye karşı kıskanç olabilirler. Romantik kişilerdir ve bu da ilişkilerine olumlu yönde yansımaktadır. Aşk hayatlarında takıntılı, tutkulu ve duyarlı bir yapıya sahiptirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.